Hakkımızda - sekerasm

KASTAMONU MERKEZ 4 NOLU ŞEKER AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ
İçeriğe git

Hakkımızda

MERKEZ 4 NOLU ŞEKER AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’MİZİN
İNTERNET SAYFASINA
HOŞGELDİNİZ

KASTAMONU -(TAŞKÖPRÜ)- SİNOP  YOLU ÜZERİNDE BULUNAN BİNAMIZDA; ÖNCELERİ SAĞLIK OCAĞI, 112 İSTASYONU, SAĞLIK ÇALIŞANLARINA  LOJMAN VE 2008’DEN BUYANA DA AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ OLMAK ÜZERE ,YAKLAŞIK 17 YILDIR KAMU HİZMETİ SUNULMAKTADIR. AİLE HEKİMLİĞİ SİSTEMİNE GEÇİŞTE, ŞEKER FABRİKASINA YAKINLIĞINDAN VE MERKEZE BAĞLI 22 KÖYE BAKACAĞINDAN DOLAYI MERKEZ 4 NOLU ŞEKER AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ ADINI ALMIŞTIR. NÜFUSA GÖRE AİLE HEKİMİ POZİSYONU BELİRLENDİĞİNDE, ŞEKER AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNE 3500’ER NÜFUSTAN İKİ AİLE HEKİMLİĞİ BİRİMİ AÇILMIŞTIR.
37.01.25 NOLU AİLE HEKİMLİĞİ BİRİMİ’NE VERİLEN KÖYLER;
ALÇICILAR, BÜK, ÇAVUNDUR,  EŞEN, HACIBEY, HATİP ,  KADIOĞLU , KORU,OĞULKÖY,  ORTABOĞAZ, YUKARIBATAK,
37.01.26 NOLU AİLE HEKİMLİĞİ BİRİMİ’NE VERİLEN KÖYLER;
ALPAGUT, AŞAĞIBATAK, BOZOĞLAK, ETYEMEZ, HACIYUSUF, HALAÇLI,  KAYALI, KURT KÖYÜ, KURUSARAY, KUŞKARA , PEHLİVAN’ DIR.
 
16.06.2017 YILINDA TOPLAM 7000 NÜFUSTAN, 37.01.25 NOLU BİRİM 2200’E, 26 NOLU BİRİM İSE 1800’E DÜŞMÜŞTÜR. DAHA AZ NÜFUS, ''DAHA KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ'' FİKRİNDE OLSAK DA, AİLE SAĞLIĞI MERKEZİMİZE BAĞLI OLAN KÖYLERİMİZDEKİ NÜFUSUMUZ, GERİYE DÖNMEYİ İSTEMELERİ HALİNDE, HER ZAMAN MEMNUNİYETLE  KARŞILANACAKLARDIR .
AİLE SAĞLIĞI SİSTEMİNDE  AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ , 1.BASAMAK SAĞLIK HİZMETİ SUNAR. SİSTEMİN TEMELİNİ  KORUYUCU SAĞLIK HİZMETİ OLUŞTURUR; YENİDOĞAN-BEBEK-ÇOCUK-GENÇ-GEBE-15/49 YAŞ KADIN İZLEMLERİ VE AŞILANMALARI, KRONİK HASTALIK TAKİPLERİ VE ERİŞKİN AŞILAMALARI, AİLE PLANLAMASI HİZMETLERİ, KANSER TARAMALARI ( BARSAK,  RAHİMAĞZI, MEME KANSERLERİ), EVDE BAKIM HASTALARININ TESPİDİ, TIBBİ DANIŞMANLIK …VS  VERİLEN EN ÖNEMLİ HİZMETLERDİR. KORUYUCU HİZMETLER ESAS OLMAK ÜZERE, GEREKTİĞİNDE KİŞİLER GEZİCİ HİZMET GÜNLERİNDE EVLERİNDE GÖRÜLÜR VE TEDAVİ EDİCİ  POLİKLİNİK HİZMETİ DE VERİLİR.
HER AİLE HEKİMİ KENDİSİNE YASAL OLARAK BAĞLI, KESİN KAYITLI NÜFUSUNDAN SORUMLUDUR. AİLE HEKİMİ ONLARIN SAĞLIK KONTROLLERİNİ YAPAR, SAĞLIK BİLGİLERİNİ SENEDE BİR GÜNCELLER, YAPILMASI GEREKENLER KONUSUNDA NÜFUSUNU BİLGİLENDİRİR.
ANLAŞMALI OSGB’MİZ: GÜMÜŞ OSGB MERKEZ / KASTAMONU
AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ TEHLİKELİ SINIF İŞYERLERİDİR. AİLE SAĞLIĞI MERKEZİMİZE, ÇALIŞANLARIMIZ VE HASTALARIMIZIN SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İÇİN,  GÜMÜŞ OSGB’DEN İŞYERİ HEKİMİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI HİZMETİ ALINMAKTADIR.
 
(HABERLER&SAYFALAR=)DUYURULAR/ BİLGİLENDİRME
·         A SINIFI KALİTE STANDARTLARINA ULAŞMAMIZDA;  AİLE SAĞLIĞI MERKEZİMİZİN TADİLATINDA, YENİLENMESİNDE, EKSİK MAKİNELERİN ALINMASINDA GEREK İŞ GÜCÜYLE, GEREK MADDİ , GEREK MANEVİ DESTEĞİ OLAN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ..
·         NÖBETÇİ ECZANE
Bilgilendirme;
Aile Sağlığı Merkezimize 2km uzaklıkta Kastamonu (Taşköprü) Sinop Yolu’na 300m içeride Bük Mah. Bük Köyü’nde Barış Eczanesi bulunmaktadır. Barış Eczanesinin sahibi Ecz. Hatice Kethüdaoğlu ve yardımcısı Esra Köse’nin çalışma saatleri Aile Sağlığı Merkezimizle aynıdır.
İçeriğe dön