sekerasm

KASTAMONU MERKEZ 4 NOLU ŞEKER AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ
İçeriğe git
Acil durumlar dışında kişiler tercihen,  kendilerinden sorumlu olan KAYITLI oldukları aile hekiminden çalıştığı gün ve  saatlerde hizmet almalıdır.
Aile hekiminizin çalışma  saatlerini öğreniniz..Beklemek istemezseniz RANDEVU (182) alınız.
Sağlıkla kalın..
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ
Bilgilendirme;

Kastamonu ili merkez ve merkez köylerindeki ölümlerde; Kastamonu Merkez Toplum Sağlığı Merkezimiz(TSM) tarafından her ay Adli ve Defin ruhsatı nöbetçi doktoru listesi hazırlanır. İlgili gün nöbetçisi doktor,  TSM şoför ve aracıyla ölünün evine gelerek ölü muayenesi yapar.

Muayene sonucu ölümün nedeninin doğal olmadığı durumlarda , nöbetçi doktor durumu adli makama bildirmekle yükümlüdür. Doğal ölümlerde internet üzerinden Ölüm bildirim sistemi aracılığı ile yazdığı defin ruhsatını 2nüsha ölü yakınına, 4nüsha kendine üst kuruluşlara vermek üzere alır. Ölünün nüfus cüzdanı doktor tarafından alınarak nüfusa defin ruhsatı ile gönderilir. Ölü şehir dışında gömülecekse , doktordan yol raporu istenmelidir.

Gündüz resmi mesai saatlerinde TSM doktorları, mesai saatleri dışında ise nöbetçi doktor  ölü muayenesini yapar. Akşam veya hafta sonlarındaki defin nöbetçi doktorunu KASTAMONU BELEDİYESİ Santrali: 366 214 10 48/ 549 573 37 68 /543 409 49 00   arayarak öğrenebilirsiniz.


+2
°
C
+
Kastamonu
Cumartesi, 18
Pazar
+ -3°
Pazartesi
+ -4°
Salı
-5°
Çarşamba
-1° -9°
Perşembe
-2° -12°
Cuma
-11°
7 Günlük Hava Tahmini
Kastamonu Merkez nöbetçi eczaneleri
İçeriğe dön